Aktivity

Kontakt se zvířaty

U nás mají zvířata velice volný způsob života. Respektují, když jsou respektována. Prosím, pokud plánujete přítomnost vašich zvířecích mazlíčků, nejprve se s námi poraďte.

Aktuálně lze u nás potkat  dva psy a čtyři kočky, navštívit pak můžete i kozy v prostoru za maštalí.

 

 

Kozí mléko, sýry – ochutnávky

Kozy jsou u nás kapitolou samy o sobě. Aktuálně je na statku okolo 20 koz. Kozí mléko používáme k domácí výrobě sýrů různého typu. Rádi při předchozí domluvě zorganizujeme ochutnávku a „exkurzi“ výroby sýrů.
Bližší informace budou dostupné později ve vlastní sekci.

 

Lyžování

V zimních měsících můžete využít běžkařských tratí v okolí nebo služeb blízkých skiareálů: doporučujeme Kvasejovice a moderní areál Monínec.

 

 

Workshopy, společenské akce

Rád využiji vnitřní i venkovní prostory k pořádání různých akcí, ať už soukromých společenských aktivit, nebo akcí veřejných – např. organizace seminářů, workshopů, prezentace divadel, výtvarníků, hudebníků, či tematických činností nejrůznějšího charakteru.

 

Cyklistika

Okolní krásná krajina je protkaná množstvím cyklotras, které přímo vybízejí ke kratším i delším výpravám. Zde jsou tipy na cyklovýlety v přilehlém i vzdálenějším okolí:

http://www.sedlec-prcice.cz/nasim-krajem-na-kole-i-pesky/ds-1058/archiv=0&p1=2424

http://sedlcanskemnakole.webnode.cz/

http://www.toulava.cz/?i=381

Houbaření

Penzion je umístěn uprostřed lesů, které jsou v letních měsících plné hub. Záleží jen na Vás, zda si vycházky lesem přinesete „jen“ dobrou náladu nebo i košík plný hub.

 

Další možnosti v okolí

Sedlec-Prčice – stránky města, kde lze nalézt tipy na kulturní akce, výlety apod.:  http://www.sedlec-prcice.cz/

Toulava – stránky oficiální turistické oblasti Toulava na půli cesty mezi Prahou a Šumavou. Rozprostírá se od Sedlčanska po Soběslavsko, od Milevska po Mladovožicko a v širokém okolí města Tábor, které je jejím centrem. Na webu naleznete bohatou inspiraci k trávení volného času, značné množství turistických cílů, tipy na konkrétní aktivity či výlety:  http://www.toulava.cz/

Sedlčansko – na svých stránkách vítá každého poutníka na jeho cestě malebným krajem regionu na rozhraní středních a jižních Čech, prezentuje spoustu akcí a projektů v rámci regionu a nabízí velké množství tipů k rozličným aktivitám:  http://www.sedlcansko.cz/